Super svadobné video

Pár rád, aby bolo Vaše svadobné video super.

Na osobnom stretnutí, ktoré zvyčajne nakrúcaniu predchádza, so snúbencami preberáme detaily a riešime drobnosti, aby bolo ich svadobné video podľa predstáv a na úrovni. Ak sa nám pred svadbou nepodarí stretnúť osobne, nič hrozné sa nedeje. Tu je pár vecí, ktoré musíte vedieť. V našej ponuke nenájdete balíky služieb rozdelené podľa doby nakrúcania. Rezervovali sme si pre Vás celý deň a celý deň som Vám k dispozícii tak, aby bola spomienka na vašu svadbu dokonalá. Svadobné video začíname vyrábať ráno, väčšinou prípravou nevesty. Zájdeme spolu ku kaderníčke, kozmetičke, pokračujeme obliekaním nevesty, ženícha, medzitým sa venujeme prichádzajúcim hosťom. Absolvujeme spolu fotenie, ak ho máte v rozvrhu. Pri fotení vznikne množstvo krásnych záberov. Obrad natáčam viacerými kamerami, aby nebol výsledný strih nudný. Snažím sa zachytiť nie len udalosť ako takú, ale predovšetkým emócie. Atmosféru, detaily, radosť, napätie. To všetko spolu tvorí harmonický celok v podobe Vášho svadobného filmu. Svadobná hostina vrátane programu ako roztĺkanie taniera, svadobný tanec, krájanie torty, jedenie z taniera patria k "povinnej výbave" každého svadobného videa.Nezabudnite, že dej tvoríte vy. Kameraman len zachytí to, čo vy vymyslíte.

Čo urobiť aby bolo Vaše svadobné video podľa Vašich predstáv.

V prvom rade si vybrať kameramana ktorého baví robota a urobí pre Vás maximum. Verím, že si vyberiete správne :)
Buďte prirodzení. Nepozerajte sa do objektívu kamery, nerobte zbytočné pózy, snažte sa kameramana nevnímať.
Časť videa sa bude nakrúcať u Vás doma. Kamera si všimne aj to, čo by sme za bežných okolností v tom zhone prehliadli. Krikľavoružová bunda na vešiaku v kontraste s nevestou pôsobí dosť zvláštne, poloodhrnutá záclona určite pri pozeraní videa vytočí mamičku do nepríčetna a žehliaca doska opretá kdesi v kúte tiež nepôsobí extra dobre.
Sú momenty, pri ktorých je spolupráca s kameramanom nevyhnutná. Písal som, že si nemáte kameramana všímať. Ale sú situácie, kedy je to nevyhnutné. Je to pri natáčaní scén, ktoré sa z pochopiteľných dôvodov nedajú zopakovať. Stať sa môže všeličo, od technického problému po krátkodobú stratu orientácie v časopriestore :) Skôr než sa podpíšete do matriky, skôr než Vám po obrade začnú priatelia gratulovať, skôr než rozbijete tanier, rozrežete tortu, presvedčte sa, či je Váš kameraman v dosahu.

Čo potrebuje vedieť  kameraman a fotograf

Najdôležitejšie je dohodnúť čas a miesto prvého ranného stretnutia. Pri osobnom stretnutí pred svadbou je zvykom prejsť harmonogram celého dňa. Väčšinou však snúbenci sami nemajú vo všetkom celkom jasno a ak aj majú, v priebehu svadby sa objavia situácie, ktoré treba riešiť. A je po harmonograme. Od rána, kedy spolu s nevestou natočíme prípravu, kaderníčku, kozmetičku, budem s Vami. Prispôsobím sa Vášmu programu a určité veci preberieme, keď to bude aktuálne.

Toto je dôležité

Kde sa budete fotiť - exteriér, štúdio
Kde sa bude konať obrad - úrad, kostol
Aká bude hudba - ľudová, dychová, Dj, CasioDisco
Kde bude zábava

Sú to veci, ktoré musím vedieť vopred kvôli príprave a voľbe techniky.

Prioritné je, aby ste boli v pohode, uvoľnení a prirodzení. Potom bude aj video autentické, prirodzené a krásne a všetci z neho budeme mať radosť.

Buďte s nami v kontakte. Na našej facebookovej fanpage môžete sledovať novinky, fotky, videá a samozrejme kedykoľvek napísať...

Späť na hlavnú stránku.